Zimny napoj bol gardla

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź też kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale warto pokazać się sprawiać je samemu. Jest zatem nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale również lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zakupić o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest piękny, piękny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na wszelkim stoisku. Dobrym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta unikalna praca będzie wygodnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne artykuły to wciąż nie wszystko. Powinien pamiętać prawy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje mnóstwo takich wyników oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale spełni swoje przewidywania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale też na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.